Revial a Vranovcistar čáve roztancovali Vranovčanov na RomLIT-e

jún 22, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0  pozýva na Rómsky literárny festival RomLIT, ktorý sa uskutoční v dňoch od 21. – 23. júna 2022 v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Hornozemplínska knižnica pripravuje tri festivalové dni s bohatým literárnym a kultúrnym programom. Nebudú chýbať diskusie so zaujímavými slovenskými aj zahraničnými hosťami, autormi, prezentácia diel rómskych autorov, koncerty, workshopy a zaujímavé aktivity. Našou snahou je predstaviť ľudí z rómskych komunít a centier, ktorí sú dnes úspešní a známi. Príďte si vychutnať vôňu kníh s neopakovateľnou atmosférou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

22. júna 2022 o 14.00 hod. sa odštartovala hudobná časť Rómskeho literárneho festivalu RomLIT v Hornozemplínskej knižnici v priestoroch tribúny pred Mestksým domom kultúry vo Vranove nad Topľou.
Hudobným programom nás doprevádzal Miroslav Balog, ktorý vítal hostí na pódiu s nadšením a veľkým entuziazmom. Ako prví vystúpili chlapci z Hudobnej skupiny Vranovcistar čáve zo SŠI vo Vranove nad Topľou. Rómske piesne sa ozývali mestom a lákali všetkých okoloidúcich ľudí na tanec alebo spev v príjemnom prostredí s dobrou náladou. Hudobnú časť festivalu zakončila Hudobná skupina Revial z Giraltoviec, ktorá roztancovala všetkých divákov. Chytľavé melódie, krásne spevy a talentovaní ľudia sa dnes stretli na jednom pódiu a predviedli krásne hudobné čísla, ktoré ostanú v pamäti všetkých prítomných.

Rómsky literárny festival RomLIT je slávnostne otvorený, tešíme sa na všetkých hostí na zajtrajšej literárnej časti, v ktorej privítame rómskych spisovateľov a pozitívne rómske vzory na tribúne pred Mestským domom kultúry vo Vranove nad Topľou. Viac o programe nájdete tu.:

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Jún v Multifunkčnom centre 4.0

RomLIT v Hornozemplínskej knižnici odštartoval vo veľkom štýle