Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov) pozývajú na besedu so spisovateľom Branislavom Jobusom v Hornozemplínskej knižnici stredu 2. marca 2022 o 12:30 h.
Týždňom slovenských knižníc štartuje mesiac, ktorý je zameraný na knihy a čítanie.
Témou TSK 2022 je „EKO knižnica“. Snahou je ukázať, že činnosť a správanie, s ktorým sa vo vranovskej knižnici stretávame je šetrnejšie k životnému prostrediu. Chceme poukázať na to, že sme miestom priateľským k ľuďom, ale aj k životnému prostrediu. Už vypožičiavanie kníh v knižnici je najekologickejšou formou prístupu k príbehom a vzdelávaniu.
TSK v HK VT v roku 2022 sa bude niesť v duchu 100ho výročia vzniku knižnice vo Vranove nad Topľou, kedy sprístupníme aj výstavu o histórii knižnice. Pri tomto vzácnom jubileu venujeme novým čitateľom knižnice Darčekový poukaz, ktorý bude platný jeden rok.
Branislav Jobus (* 2. apríl 1969), viac známy ako Braňo Jobus, či pod mediálne známou zdrobneninou Branuško, je slovenský spevák, hudobník, spisovateľ a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry. Braňo Jobus hosťuje v rôznych projektoch ako napr. BOLO NÁS 11 aj s pánom Lasicom a inými významnými slovenskými hudobníkmi v divadle L+S. Ďalej spolupracoval so skupinou PARA na piesni DOMA DOBRE s HORKÝŽE SLÍŽE v piesňach Superstar CS, Nerob, projekt NEUROPA s Michalom Kaščákom. Spisovateľ Braňo Jobus moderuje festival Pohoda, Trutnov a Beseda u bigbítu a rôzne iné hudobné festivaly a akcie pre deti. Počas celého roka chodí na besedy o knihách Jobusových po školách či knižniciach po celom Slovensku.
Ďakujeme za podporu! Hornozemplínska knižnica získala grant z Nórska v sume 594 519 €.
Cieľom projektu je poskytnúť služby a infraštruktúru zraniteľným deťom a mládeži v okrese Vranov nad Topľou. Hlavným cieľom projektu je zvýšiť šance zraniteľných detí a mladých ľudí zo sociálne a ekonomicky znevýhodneného prostredia v okrese Vranov nad Topľou na úspech v živote a spoločnosti, zabezpečiť dostatočný prístup k mimoškolským a záujmovým činnostiam, ktoré pozitívne ovplyvnia ich potreby osobného rozvoja. Projekt uplatňuje integrovaný prístup zameraný na 4 opatrenia – zdravie, zamestnanosť, antidiskriminácia a vzdelávanie. Na dosiahnutie cieľa projektu sa budú pre deti a mládež realizovať tieto aktivity: Podpora zamestnanosti mladých ľudí, Zdravie a zdravý životný štýl, Výchova k umeniu a kultúre, Diskriminácia – nebojme sa o tom hovoriť.
Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.
If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.