Neznáme farby osobností

feb 1, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na výstavu Neznáme farby osobností v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Výstava Jozefa Feča II. prebieha v priestoroch Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou počas celého mesiaca február.

 

Jozef Fečo sa narodil 9. decembra 1993 v Bardejove, žije v obci Kračúnovce v okrese Svidník. Absolvoval Strednú umeleckú školu v Prešove, v odbore dizajn a tvarovanie dreva. Maľbe a kresbe sa aktívne venuje od roku 2011. Jeho prvým dielom bola maľba Ježiša na plátne. V jeho tvorbe prevládajú náboženské motívy, stvárnil osobnosti pop – kultúry. V rómskych novinách Romano nevo lil publikoval štylizované portréty tematicky, súvisiace s obsahom vydaní, medzi nimi aj bývalého prezidenta SR Andreja Kisku, rómskeho kráľa Róberta Botoša. V rámci prioritného projektu Štátnej vedeckej knižnice v Prešove s názvom „Živé knihy (slovo – obraz – zvuk)“, vytvoril 13 portrétov svetových osobností s rómskymi koreňmi. Neskôr sériu rozšíril o ďalších 10 portrétov významných Rómov.

Tešíme sa na Vás.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Marec v Multifunkčnom centre 4.0

Valentínske tvorenie