Fitnes pre mozog

mar 15, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 LDI 01004 „Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.“ pozývajú na podujatie počas Týždňa mozgu s názvom Fitnes pre mozog.

Podujatie je určené pre študentov stredných škôl. Fitnes pre mozog v podobe pamäťových hier a úloh na precvičenie mozgu, zapojenie fantázie a maximálneho sústredenia na dané úlohy privíta každý mozog, ktorému prospeje myslenie a rozšíri tak svoj obzor.

Jedno je isté, ak nebudeme mozog trénovať, začneme zabúdať. To je fakt! Bez záťaže náš mozog starne, chátra a nechce vykonávať obvyklé mentálne operácie.
Je to podobne ako so svalmi. Tie tiež ochabnú, keď ich nebudeme trénovať, keď ich ako keby nebudeme nabíjať.
Ak mozog budeme cvičiť, tak šedé bunky budú doslova rásť.
Cvičte s radosťou a s nadšením, mozog má veľmi rád emócie.
Môžete cvičiť doma, alebo sa môžete pridať k nám. Hornozemplínska knižnica a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na kognitívny tréning Fitnes pre mozog, ktorý sa uskutoční 18. 3. 2022 o 10.00 h v knižnici.
Lektorkou je Mgr. Marianna Majzlíková, certifikovaný tréner pamäti II. stupňa.
Tešíme sa na stretnutie s vami.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Marec v Multifunkčnom centre 4.0

Jazykové kurzy anglického jazyka v Komunitnom centre v Hencovciach