Beseda so spisovateľom Branislavom Jobusom

mar 7, 2022

V stredu 2. marca 2022 navštívil Hornozemplínsku knižnicu vo Vranove nad Topľou spisovateľ, hudobník a herec Braňo Jobus. Spolu so žiakmi zo ZŠ Bystré sme zažili naozaj neobyčajný čas, plný príbehov a hudby. Braňo Jobus očaril nielen deti, ale aj pani učiteľky, ktoré s radosťou a nadšením počúvali slová a melódie o Ancijášovi alebo o zvone, ktorý vlastní samotný autor v pohodlí svojho domova.
Ďakujeme SZUŠ, konkrétne p. Stanovčákovi a žiakovi Jergušovi za hudobný úvod.
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.“
Realizácia projektu tak prispeje k naplneniu hlavného sloganu: „Spoločným úsilím k zelenejkonkurencieschopnej a inkluzívnej Európe“./ „Working together for a green, competitive and inclusive Europe“.
Branislav Jobus (* 2. apríl 1969), viac známy ako Braňo Jobus, či pod mediálne známou zdrobneninou Branuško, je slovenský spevák, hudobník, spisovateľ a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry. Braňo Jobus hosťuje v rôznych projektoch ako napr. BOLO NÁS 11 aj s pánom Lasicom a inými významnými slovenskými hudobníkmi v divadle L+S. Ďalej spolupracoval so skupinou PARA na piesni DOMA DOBRE s HORKÝŽE SLÍŽE v piesňach Superstar CS, Nerob, projekt NEUROPA s Michalom Kaščákom. Spisovateľ Braňo Jobus moderuje festival Pohoda, Trutnov a Beseda u bigbítu a rôzne iné hudobné festivaly a akcie pre deti. Počas celého roka chodí na besedy o knihách Jobusových po školách či knižniciach po celom Slovensku.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Marec v Multifunkčnom centre 4.0

Národný týždeň manželstva 2022