Zdravá výživa s certifikovaným osobným trénerom Michalom Lakatošom

nov 11, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila podujatie  Zdravé dieťa a zdravá výživa , ktoré organizuje v rámci projektu LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  (Miestny rozvoj, odstraňovanie likvidácie a inklúzie Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  ( Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov ).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo v piatok 11 . novembra 2022  o  13.00 h v Komunitnom centre Hencovce. Workshop zameraný na zdravú výživu s certifikovaným osobným trénerom a certifikovaným inštruktorom Nordic Walking Michalom Lakatošom zaujal mnohých návštevníkov Komunitného centra v Hencovciach a pomohol im nastaviť sa na zdravú výživu a lepšie stravovanie.

Zdravá výživa predstavuje zdravý životný štýl. Spôsob života a stravovania rozhoduje o našom zdraví či chorobe. Zdravé stravovanie ovplyvňuje náš pohybový aparát, zdravie nášho srdcovo-cievneho systému, nervového systému, jeho funkčnosť a pri nesprávnom stravovaní aj jeho degeneráciu či ochorenia. V neposlednom rade sa odzrkadľuje na stave našej pokožky, vlasov a nechtov. Zdravý životný štýl je základ zdravého tela každého človeka. Čo je potrebné pre správny chod zdravého organizmu alebo aké potraviny sú nášmu zdraviu prospešné v primeraných množstvách sa dozvedeli návštevníci Komunitného centra v Hencovciach, ktorí si domov odniesli užitočné informácie a plnohodnotný výklad certifikovaného osobného trénera Michala Lakatoša.

Michal Lakatoš pôsobí ako profesionálny tréner od roku 2010. V súčasnosti sa špecializuje na silový a kondičný tréning s kettlebell, vlastnou váhou a veľkou činkou. V rámci programu Trvalá premena pomáha ľuďom zbaviť sa navždy nadbytočného tuku a zmeniť komplexne a natrvalo svoj životný štýl na zdravší. Pán Lakatoš uskutočňuje odborne vedené individuálne tréningy určené širokej verejnosti ako aj športovcom. Okrem nich vedie špeciálne programy pre trénerov, osobné konzultácie, coaching, workshopy a semináre.

Workshop Zdravé dieťa a zdravá výživa sú vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, taktiež aj pre ich rodičov so zameraním na zdravie, hygienu a dentálnu hygienu, prednášky o zdravej výžive s lektorom, ktorý poskytne všetky základné informácie všetkým zúčastneným a pomôže im lepšie pochopiť a naučiť sa sa čo je to zdravá výživa a ako ju zaradiť do svojho každodenného života. Pomocou zdravej výživy pripravujeme k lepšej forme života a ukážeme deťom od ich skorého veku, že žiť sa dá aj zdravšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku  www.norwaygrants.sk  alebo Facebook  Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

Nórske granty

November v Multifunkčnom centre 4.0

Napísali o nás v denníku SME: Komunitná knižnica XII.