Divadlo Cililing navštívilo Multifunkčné centrum 4.0

nov 11, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás ukutočnila podujatie Knihy sú skvelé, ktoré sa realizuje v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo v piatok 11. novembra 2022 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Divadlo pre deti Cililing prinieslo rozprávkový svet plný zábavy a veselých dobrodružstiev, kde dobro vždy zvíťazí a zlo nezostane nepotrestané. Martin na bielom koni dnes 11. novembra 2022 do Hornozemplínskej knižnice nedorazil, avšak Cililing – divadlo pre deti si cestu do Vranova v rámci projektu „Multifunkčné centrum 4.0“ našlo. Vodník Plutvička sa predstavil deťom zo Základnej školy Kamenná Poruby a vysvetlil im eko témy prírody, ktoré trápia celý svet. Čistá voda znamená život, pomáha nám prežiť každý deň a je zdrojom, ktorý si sami ničíme. Ako povedal vodník Plutvička „niekedy sme pili vodu z plastu, dnes máme plasty vo vode“. Neničme si zdroj vody, ktorý je nevyhnutný pre náš život. Je potrebné o tom rozprávať už s malými deťmi, aby vedeli aké témy sú momentálne dôležité a čo ohrozuje našu planétu Zem. Dbajme na zdravé a čisté životné prostredie.

Podujatie Knihy sú skvelé je cyklus aktivít na podporu čítania, umeleckého a kultúrneho vzdelávania. Aktivity sa uskutočňujú na prelínanie rómskych a nerómskych komunít. Cieľom podujatí je priviesť deti k správnej ceste za poznaním a vzdelávaním.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

Nórske granty

November v Multifunkčnom centre 4.0

Prevencia závislostí u detí a mládeže s Mgr. Martou Jonášovou