Piatky pre matky s fyzioterapeutkou na tému Zdravý chrbátik

okt 28, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0  uskutočnila podujatie Piatky pre matky 28. októbra 2022 o 10.00 hod. v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

V piatok 28. októbra 2022 zavítala do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 Mgr. Zuzana Hudacká. Pani Hudacká je vynikajúcou fyzioterapeutkou, ktorá pomohla s uvoľnením chrbtice už niekoľkým ľuďom. Bolesť chrbtice sprevádza mamičky nielen na materskej dovolenke. Ako bolesti predísť, ako jej zabrániť, či zmierniť príznaky? Všetky užitočné rady poskytla pani Hudacká všetkým prítomným mamičkám a deťom. Odborná stránka fyzioterapie skrýva mnohé tajomstvá, ktoré nám fyzioterapeutka predstavila a dôkladne predniesla pre všetky pozorné uši. Dozvedeli sme sa ako máme správne cvičiť, sedieť či ako držať dieťa v náručí, aby sme neuškodili sebe, ale aj dieťaťu. Keďže téma Zdravý chrbátik zaujala veľký počet mamičiek na materskej dovolenke, tešíme sa vysokému záujmu, no najmä na to, že získavame malých čitateľov už od ich skorého veku. Detský smiech a prvé detské rozprávanie sa nieslo chodbami Hornozemplínskej knižnice. Pani Hudacká využila každú sekundu podujatia Piatky pre matky a svoje schopnosti preniesla aj do praxe. Naučili sme sa detské cviky ako také – cvičenie samotného dieťaťa od jeho prvého lozenia či chodenia, ale taktiež aj cviky pre malé bábätká, ktoré by mali mamičky s deťmi cvičiť pravidelne pre správny rast chrbtice dieťaťa.

Piatky pre matky sú stretnutia určené pre mamičky (aj oteckov), ktoré sú na materskej dovolenke so svojimi detičkami. Mamičky dostávajú priestor, aby si mohli oddýchnuť, načerpať nové sily, ale hlavne, aby načerpali nové skúsenosti, inšpirácie, či už praktického zámeru alebo nové vedomosti z lekárskeho prostredia , psychológie, sociológie,… .Podujatie Piatky pre matky je určené všetkým matkám na materskej dovolenke, ale aj mimo nej. Prostredníctvom stretnutí realizujeme rôzne kultúrno-spoločenské a edukačné podujatia. Rodiny, ktoré k nám prídu budú vzdelanostne, kultúrne a odborne vedené nielen pracovníkmi knižnice, ale predovšetkým lektormi a odborníkmi.

Stretávať sa budeme v Hornozemplínskej knižnici alebo v spolupracujúcich centrách Multifunkčného centra 4.0: Komunitné centrum Hencovce, Obecná knižnica Banské, Obecná knižnica Dlhé Klčovo, CVČ Nižný Hrušov, ZŠ Čaklov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

November v Multifunkčnom centre 4.0

Makerspace očami detí