Knihy sú skvelé s Katarínou Škorupovou

apr 5, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0. Vás pozývajú na besedu so spisovateľkou Katarínou Škorupovou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutoční v piatok 8. apríla 2022 o 09.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou a o 11.00 h v ZŠ Čaklov.

Podujatie Knihy sú skvelé je cyklus aktivít na podporu čítania, umeleckého a kultúrneho vzdelávania. Aktivity sa uskutočňujú na prelínanie rómskych a nerómskych komunít. Cieľom podujatí je priviesť deti k správnej ceste za poznaním a vzdelávaním.

Katarína Škorupová vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FFUK. Už od strednej školy snívala o redaktorskej práci a postupne si svoju túžbu plnila. Istý čas učila slovenčinu, ale čoskoro začala pracovať vo vydavateľstve ako redaktorka. Najskôr pripravovala učebnice, potom sa venovala beletrii a detskej literatúre. Tým sa živí dodnes, a popritom aj prekladá z angličtiny, stará sa o rodinu a tancuje hulu, čo je v podstate tiež istý druh reči – rozprávanie príbehov.

Katarína Škorupová vydala knihy ako sú Ako uloviť mamuta; Anča z pomaranča; Hups, Rups a Šups; V krajine rozprávok alebo aj O zlatom vajíčku a iné rozprávky a iné.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Apríl v Multifunkčnom centre 4.0

Jazykové kurzy nemeckého jazyka