Noc s Andersenom

apr 22, 2022

 

 

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Realizácia projektu tak prispeje k naplneniu hlavného sloganu: „Spoločným úsilím k zelenejkonkurencieschopnej a inkluzívnej Európe“./ „Working together for a greencompetitive and inclusive Europe“.

Noc s Andersenom 2022 sme spojili aj s krásnym 100. výročím našej knižnice.  Ak sa pýtate, čo sme to vlastne robili, pozrite si „foto-ochutnávku“.

 

 

 

Noc s Andersenom je podujatie, do ktorého sa pravidelne zapájame a tento rok sme si ho nenechali ujsť! Aj keď sme celú noc nestrávili v knižnici, potiahli sme to až do 00:00. Najprv sme sa zoznámili a vytvorili si nové priateľstvá, zoznámili sme sa s Andersenom a jeho rozprávkami,  pozreli sme si bábkové predstavenie,  spojili sme videohovorom s nocľažníkmi v Česku – Knižnica Třinec,  jedli sme a pili,  úúúúplne sme sa vytancovali,  vytvorili sme s pani učiteľkou Mgr. Evkou Lazorovou tortu z kníh, sfúkli sme naozajstnú tortu, kreslili sme ilustrácie a vytvorili si pamätné tričko.

 

Chceme sa poďakovať hosťom ale aj deťom a ich rodičom, ktorí s nami v knižnici oslávili  Noc s Andersenom. Odišli sme vybláznení a plní zážitkov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk.

NÓRSKE GRANTY

Apríl v Multifunkčnom centre 4.0

Máj v Multifunkčnom centre 4.0