Marka Staviarska a Marínka Somarinka navštívili Obecnú knižnicu Banské

sep 30, 2022

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0. Vás pozývajú na workshop so spisovateľkou Markou Staviarskou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutoční v piatok 30. septembra 2022 o 10.00 h v Obecnej knižnici Banské.

Podujatie Knihy sú skvelé je cyklus aktivít na podporu čítania, umeleckého a kultúrneho vzdelávania. Aktivity sa uskutočňujú na prelínanie rómskych a nerómskych komunít. Cieľom podujatí je priviesť deti k správnej ceste za poznaním a vzdelávaním.

Marka Staviarska sa narodila v roku 1985 v Prešove. Vyštudovala produkciu a distribúciu filmu na Filmovej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Produkovala mnoho krátkometrážnych filmov. Niekoľko bolo ocenených na filmových festivaloch u nás, ale i v zahraničí. Produkovala aj film Richarda Staviarskeho Andyho žena. V súčasnosti sú hlavným publikom jej tvorby deti, lebo sama má dve. Napísala a vydala knihy pre deti Marínka Somarinka – Ako nakrútiš film, aj keď nie si dospelák a knižku Eliška a jej kamaráti. Podľa knihy Marínka Somarinka vznikla aj aplikácia pre tablety a telefóny, e-kniha Marina Submarina v angličtine a videoklip s pesničkou. S Marínkou Somarinkou chodí deťom na základných školách rozprávať ako sa tvorí film.

Jej tvorbu si môžete pozrieť na webovej stránke: https://www.staviarsky.sk/.

Marka Staviarska nám ponúkla nahliadnuť nielen do svojho literárneho sveta, ale spolu so žiakmi ZŠ Banské si zaspomínala aj na obdobie detstva, študentské roky, na rôzne radosti i starosti bežného života. Literatúra, hudba a dobrá nálada sa niesla počas celého workshopu Marky Staviarskej. Spolu sme dokázali, že knihy sú skvelé!

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

NÓRSKE GRANTY

Október v Multifunkčnom centre 4.0

Knihy sú skvelé s Markou Staviarskou