Letný literárny štvrtok s Bábkovým divadlom Morgonrock

júl 20, 2023

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila letné podujatie pre všetky deti s názvom Letné štvrtky, ktoré organizuje v rámci projektu LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  (Miestny rozvoj, odstraňovanie likvidácie a inklúzie Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  ( Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov ).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov.

Leto v Multifunkčnom centre 4.0 je už tradične venované obľúbeným Letným štvrtkom. Podujatia sú tematicky ladené stretnutia, ktoré sa nesú v duchu rozprávok, tvorivých dielní, súťaží, hier a športu.

Letný literárny štvrtok patril literatúre a rozprávkam. Vo štvrtok 20. júla 2023 o 10.00 h sa v Obecnej knižnici Banské predstavilo Bábkové divadlo Morgonrock, ktoré vzniklo v roku 2015 pod vedením scenáristu a režiséra Petra Gärtnera. Odvtedy sa z neho stalo jedno z najznámejších slovenských kočovných bábkových divadiel. Ako jedno z mála sa venuje klasickým marionetovým bábkam. Unikum divadla je, že sa všetky hry odohrávajú okolo postavy čerta Kolofóna. Základná séria hier je O čertovi Kolofónovi, Tri kocky droždia a Lovec plastov Zero Waste. Potom následuje príbeh Kolofónovho verného druha O Diviačikovi.

Predstavenie O čertovi Kolofónovi potešilo malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má náročné, život nie je len v pekle z kotla vylizovať a jeho príbeh oneskoreného dospievania začína, keď ho pošle Lucifer na zem, aby priniesol aspoň dve neposlušné deti. Návštevníci Multifunkčného centra mali neopakovateľný zážitok, ktorý spestril upršané letné dopoludnie a vyčaril všetkým úsmev na tvári.

 

Srdečne Vás pozývame na Letné štvrtky. Príďte si vychutnať leto plné aktivít, ktoré zamestnajú nielen myseľ, ale i telo zo širokej škály podujatí.