Ako cestuje zdravé jedlo do bruška s Richardom Kočikom

júl 14, 2023

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila podujatie Zdravé dieťa a zdravá výživa, ktoré organizuje v rámci projektu LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie likvidácie a inklúzie Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo v utorok 14. júla 2023 o 10.00 h  v  Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Workshop zameraný na zdravú výživu s témou Ako cestuje zdravé jedlo do bruška s odborníkom na Fruit carving a zdravú výživu Richardom Kočikom zaujal všetkých prítomných návštevníkov Multifunkčného centra 4.0. Fruit carving je umenie, ktoré sa zaoberá vyrezávaním ovocia. Ide o veľmi bežnú techniku v Európe a ázijských krajinách, obzvlášť je Fruit carving populárny v Thajsku, Číne a Japonsku. Existuje veľa ovocia, ktoré možno použiť v tomto procese; najpopulárnejšie, ktoré umelci používajú, sú vodné melóny, jablká, jahody alebo ananásy.

Workshop Zdravé dieťa a zdravá výživa sú vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, taktiež aj pre ich rodičov so zameraním na zdravie, hygienu a dentálnu hygienu, prednášky o zdravej výžive s lektorom, ktorý poskytne všetky základné informácie všetkým zúčastneným a pomôže im lepšie pochopiť a naučiť sa sa čo je to zdravá výživa a ako ju zaradiť do svojho každodenného života. Pomocou zdravej výživy pripravujeme k lepšej forme života a ukážeme deťom od ich skorého veku, že žiť sa dá aj zdravšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku   www.norwaygrants.sk   alebo Facebook   Granty EHP a Nórska na Slovensku  .

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte   www.norwaygrants.sk   alebo Facebook   Granty EHP a Nórska na Slovensku .

Nórske granty

Letné štvrtky 2023 v Multifunkčnom centre 4.0

Letný výtvarný štvrtok s ilustrátorkou a maliarkou Veronikou Grominovou