Trénovanie pamäti v Multifunkčnom centre 4.0

máj 10, 2023

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila podujatie  Fitnes pre mozog, ktoré organizuje v rámci projektu LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  (Miestny rozvoj, odstraňovanie likvidácie a inklúzie Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  ( Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov ).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo v stredu 10. mája 2023  o  10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Tréning pamäti bol zameraný na posilnenie zdravia pamäti a mozgu.

Povolanie na písmeno F?
Koláč na písmeno K?
Zviera na písmeno B?
Vieš – nevieš, rozmýšľaš?
Pamäť je ako sval, ktorý je potrebné pravidelne trénovať, aby sa rozvíjal a rástol. U detí platí, že čím skôr začneme, tým lepšie. Maximálne úsilie by sme však mali vynaložiť hlavne u detí v predškolskom a školskom veku. Ideálne je robiť to tak, aby dieťa ani len netušilo, že ide o cvičenie či tréning a teda hrou. Dnes si to v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou vyskúšali žiaci zo Základnej školy zo Zámutova spolu s trénerkou pamäti II. stupňa Mgr. Mariannou Majzlíkovou.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku  www.norwaygrants.sk  alebo Facebook  Granty EHP a Nórska na Slovensku .

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte  www.norwaygrants.sk  alebo Facebook  Granty EHP a Nórska na Slovensku.